SPOTKANIE Z UCZNIAMI W RAMACH AKCJI „EDWARD” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

SPOTKANIE Z UCZNIAMI W RAMACH AKCJI „EDWARD”

Data publikacji 26.09.2019

Dzisiaj obchodzony jest Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Z tej okazji policjanci mogileńskiej komendy odwiedzają szkoły, aby rozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dzisiaj (26.09.2019) policjant prewencji z mogileńskiej komendy odwiedził uczniów szkoły podstawowej w Wylatowie. To wydarzenie, łączące w sobie przedsięwzięcie edukacyjno – profilaktyczne odbyło się w ramach akcji  „EDWARD” - czyli Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Podczas spotkania funkcjonariusz omówił najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, głównie tych o najbardziej tragicznych skutkach. Prezentując materiały multimedialne uzmysłowił, jak groźna jest nadmierna prędkość, prowadzenie pod wpływem substancji psychoaktywnych, czy też korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie jazdy.

Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki
  • spotkanie w szkole