Wiadomości

INAUGURACJA OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "TWOJE ŚWIATŁA - NASZE BEZPIECZEŃSTWO"

Data publikacji 21.10.2019

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” to idea przewodnia ogólnopolskiej kampanii, która dzisiaj ruszyła w całym kraju. W jej ramach kierowcy przez trzy soboty będą mogli bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoim samochodzie. Kampania ma zwrócić uwagę kierowców, jak ważny dla ich bezpieczeństwa jest stan oświetlenia pojazdu.

Organizatorem akcji jest Policja i Instytut Transportu Samochodowego, a partnerami są: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz wytypowane stacje kontroli pojazdów w całym kraju. W kampanię włączyła się również firma Neptis S.A, która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik. Kierowcy, którzy posiadają tę aplikację otrzymają na swój telefon komórkowy informacje na temat lokalizacji stacji kontroli wykonujących sprawdzenia. Wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania w całym kraju znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/.

W trzy soboty tj.: 26 października, 16 i 23 listopada na terenie całego kraju, w tym również w naszym województwie, będzie można sprawdzić stan oświetlenia.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców na oświetlenie pojazdów oraz jego wpływu na bezpieczeństwo w ruchu, w szczególności mając na uwadze obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Źle ustawione światła nie będą oświetlały pobocza, mogą oślepiać innych kierowców, a także pieszych, co może doprowadzić nawet do wypadków.

Poniżej wykaz stacji kontroli pojazdów, które biorą udział w akcji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego:

  L.p.

 Nazwa stacji

 Adres

 Tel. kontaktowy

 Godziny otwarcia

 1.

 P.U.H. TOSPOL S.C.

 Grudziądz, ul. Karabinierów 10

 56/4624919 w.14

 8.00-14.00

 2.

 MOTO-CHAMP   Zbigniew   Karaś

 Bydgoszcz, ul.   Schulza 1a

 606 333 934

 7.00-14.00

 3.

 Prywatna Stacja   Diagnostyki   Samochodowej  Nawrocki   

 Lipno, ul. Chabrowa 5                                            

 54/2873260

 8.00-14.00

Kujawsko-pomorscy policjanci przez najbliższe tygodnie czujnie przyjrzą się oświetleniu pojazdów. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem oraz wyciągać konsekwencje przewidziane prawem. Jeśli oświetlenie pojazdu nie odpowiada warunkom technicznym policjant zatrzyma dowód rejestracyjny i skieruje auto na dodatkowe badania techniczne.

Autor: WRD/KWP
Publikacja: asp. Tomasz Bartecki