KIEROWCY BEZ WYOBRAŹNI - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

KIEROWCY BEZ WYOBRAŹNI

Data publikacji 23.10.2019

Lekceważenie znaków drogowych może nieść za sobą tragiczne konsekwencje. Niestety jest wielu kierowców, którzy myślą, że im nie zdarzy się wypadek, bo przecież mają dobry refleks i sprawne auto. Policjanci apelują do tych wszystkich osób o rozwagę i rozsądek na drodze. Bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego w znacznej mierze uzależnione jest od przestrzegania przepisów drogowych.

Niemal każdego dnia za pośrednictwem różnych mediów jesteśmy informowani o wypadkach drogowych, których konsekwencje były bardzo poważne lub wręcz tragiczne. W serwisach informacyjnych słyszymy o zablokowanych drogach, organizowanych objazdach i pracy służb ratunkowych. Czytamy o ofiarach śmiertelnych, oglądamy nagrania z miejsc zdarzeń drogowych, przeglądamy dramatyczne zdjęcia rozbitych samochodów.

Niestety jest wielu kierowców, którzy myślą, że im nie zdarzy się wypadek, bo przecież mają dobry refleks i sprawne auto. Szczególnie widać to na skrzyżowaniach, gdzie wielu kierującym z ciężkim trudem przychodzi zatrzymanie się przed znakiem „STOP”. Taką niebezpieczną sytuację ujawnili wczoraj (22.10.2019) policjanci prewencji.

Funkcjonariusze w godzinach popołudniowych pełnili służbę w rejonie skrzyżowania ulicy Niezłomnych z obwodnicą Mogilna. W pewnym momencie zwrócili uwagę na citroena berlingo, który zlekceważył znak „STOP” i przejechał przez skrzyżowanie z prędkością 40 km/h. Kierującym okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany 100 złotowym mandatem i 2 punktami karnymi.

Policjanci apelują do wszystkich o rozwagę i rozsądek na drodze. Bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego w znacznej mierze uzależnione jest od przestrzegania znaków i przepisów drogowych. 

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki