AKCJA „STROISZ” W POWIECIE MOGILEŃSKIM - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

AKCJA „STROISZ” W POWIECIE MOGILEŃSKIM

Data publikacji 24.10.2019

Policjanci z Posterunku Policji w Jeziorach Wielkich i funkcjonariusze Państwowej Straży Leśnej w Miradzu rozpoczęli akcję „Stroisz”. Wspólne działania mają ograniczyć nielegalne pozyskiwanie gałęzi drzew iglastych. Akcja będzie prowadzona do 1 listopada.

Już niedługo Dzień Wszystkich Świętych. To właśnie w tym czasie w lasach często dochodzi do kradzieży gałęzi drzew iglastych, z których wytwarzane są wieńce i stroiki na groby. Często sprawcy chcąc pozyskać cenny materiał, swoim działaniem niszczą całe drzewo. Aby temu przeciwdziałać, policjanci i strażnicy w ramach ogólnopolskiej akcji „Stroisz” będą regularnie patrolować tereny leśne i sprawdzać, czy nie jest łamane prawo.

Wczoraj (22.10.2019) funkcjonariusze wzięli „pod lupę” lasy w okolicach Jezior Wielkich. Od samego rana mundurowi prowadzili kontrole pod kątem nielegalnego wyrębu gałęzi drzew iglastych. Wspólne działania mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale także poprawić bezpieczeństwo osób przemieszczających się po leśnych szlakach.

Przypominamy, że zgodnie z art. 148 Kodeksu Wykroczeń kto dokonuje w nie należącym do niego lesie wyrębu gałęzi, korzeni lub krzewów, niszczy je lub uszkadza albo karczuje pniaki, zabiera z nie należącego do niego lasu wyrąbane gałęzie, korzenie lub krzewy albo wykarczowane pniaki, podlega karze grzywny.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki
  • patrol policji i straży leśnej
  • patrol policji i straży leśnej