PODSUMOWANIE AKCJI „ZNICZ 2019” NA TERENIE POWIATU MOGILEŃSKIEGO - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PODSUMOWANIE AKCJI „ZNICZ 2019” NA TERENIE POWIATU MOGILEŃSKIEGO

Data publikacji 04.11.2019

Od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada 2019 roku kilkudziesięciu policjantów z Mogilna, Strzelna i Jezior Wielkich czuwało nad bezpieczeństwem wszystkich osób udających się na groby bliskich.

Wczoraj (03.11.2019) zakończyły się policyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w czasie Wszystkich Świętych. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku mundurowi skoncentrowali się nad zapewnieniem płynności ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych i przejezdnością dróg w rejonie cmentarzy. Zwracali także uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci pojawiali się także na cmentarzach i parkingach w celu ograniczenia przypadków kradzieży kieszonkowych oraz okradania nagrobków.

Tegoroczne policyjne zabezpieczenie przebiegło niezwykle spokojnie. Na drogach doszło tylko do 4 kolizji drogowych. Nie było natomiast żadnego wypadku. Policjanci zatrzymali 2 kierujących w stanie nietrzeźwości (1,5 i 2,7 promila alkoholu w organizmie). Podczas listopadowego weekendu nie odnotowano poważniejszych wydarzeń kryminalnych czy zakłócenia porządku. Do działań w ramach akcji „ZNICZ 2019” zaangażowano 83 funkcjonariuszy, których dodatkowo wspierali strażnicy miejscy oraz funkcjonariusze ITD. 

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki