ARESZT DLA SPRAWCY DOTKLIWEGO POBICIA - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

ARESZT DLA SPRAWCY DOTKLIWEGO POBICIA

Zatrzymany przez policjantów z Mogilna 38-latek podejrzany o dotkliwe pobicie znanego mu mężczyzny najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Tak zadecydował sąd, który tym samym przychylił się do wniosku śledczych. Sprawca odpowie za pobicie przy użyciu noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu za co grozi mu do 8 lat więzienia.

W miniony czwartek (3.08.2017.) około godziny 20:15 na Jeziorze Ostrowskim doszło do awantury między osobami pływającymi łódkami. Małżeństwo, które przy wykorzystaniu łodzi legalnie rozstawiało na jeziorze sieci rybackie zostało zaatakowane przez mieszkańca powiatu inowrocławskiego. Z dokonanych ustaleń wynika, że agresywny napastnik podpłynął łodzią do łodzi rozstawiających sieci w towarzystwie mężczyzny. Nastepnie pobił 60 – letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego. Sprawca zadając uderzenia użył trzymanego w jednej z dłoni bliżej nieustalonego ostrego narzędzia, bowiem w konsekwencji zadawanych uderzeń poszkodowany oprócz urazu głowy doznał ran ciętych szyi i dłoni.  Następnego dnia (4.08.) policjanci zatrzymali 38 – latka  podejrzewanego o pobicie. Zebrany materiał i okoliczności zdarzenia uzasadniały konieczność skierowania wniosku o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator przychylił się do wniosku i wystąpił z nim do sądu. W minioną sobotę (5.08.) Sąd Rejonowy w Mogilnie aresztował tymczasowo 38 – latka na trzy miesiące. Dochodzenie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą śledczy z Komisariatu Policji w Strzelnie.

Zgodnie z art. 159 kodeksu karnego „Kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu czło­wieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: mł. asp. Tomasz Bartecki