DOZÓR POLICYJNY DLA DRUGIEGO SPRAWCY POBICIA NA JEZIORZE - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

DOZÓR POLICYJNY DLA DRUGIEGO SPRAWCY POBICIA NA JEZIORZE

Policjanci ze Strzelna ustalili drugiego sprawcę pobicia, do którego doszło na Jeziorze Ostrowskim. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Przypomnijmy, że w czwartek, 3 sierpnia 2017 roku, około 20:15 na Jeziorze Ostrowskim koło Strzelna w powiecie mogileńskim, doszło do awantury między osobami pływającymi łódkami. Małżeństwo, które legalnie rozstawiało sieci rybackie zostało zaatakowane przez 38-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego. Policjanci ustalili wtedy, że agresywny napastnik dotkliwie pobił znanego mu 60-latka, będącego na drugiej łodzi. Sprawca zadawał ciosy trzymanym w jednej z dłoni bliżej nieustalonym ostrym narzędziem, bowiem w konsekwencji uderzeń poszkodowany oprócz urazu głowy doznał także ran ciętych dłoni i szyi. Mężczyzna został zatrzymany i Sąd Rejonowy w Mogilnie zadecydował, że 38–latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

Policjanci ze Strzelna niedługo po tym zajściu ustalili drugiego sprawcę pobicia i wystąpili o zastosowanie wobec 31 – letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się i zbliżania do poszkodowanych oraz zakazu opuszczania kraju. Wczoraj (16.08.) Prokurator Rejonowy w Mogilnie przychylił się do tego wniosku. Teraz sprawca będzie musiał stawiać się w jednostce Policji, procesowo zagwarantowano także bezpieczeństwo pokrzywdzonych. W przypadku złamania postanowienia prokuratora sprawca może zostać tymczasowo aresztowany, podobnie jak wcześniej zatrzymany sprawca.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: mł. asp. Tomasz Bartecki