WSZEDŁ BEZ ZAPROSZENIA I UKRADŁ PORTFEL - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

WSZEDŁ BEZ ZAPROSZENIA I UKRADŁ PORTFEL

Mieszkanka Mogilna straciła przez nieostrożność swoje oszczędności oraz dokumenty. Policjanci apelują o zamykanie drzwi i nie wpuszczanie obcych do domów i mieszkań.

W miniony czwartek (10.08.2017.) ok. godziny 21:40 mieszkanka Mogilna czekała na wizytę wujka, który zapowiedział swoje przyjście telefonicznie. Kobieta spodziewając się gościa, wcześniej otworzyła drzwi wejściowe do domu. Po spotkaniu z wujkiem poszła spać. Następnego dnia rano zauważyła, że nigdzie nie może znaleźć swojego portfela, który znajdował się w przedpokoju. Prawdopodobnie sprawca wszedł niepostrzeżenie do domu wykorzystując otwarte drzwi, zabrał portfel i przepadł bez śladu. Kobieta straciła pieniądze i dokumenty. Policjanci starają się ustalić sprawce kradzieży.  Jednocześnie apelują do mieszkańców o rozwagę i ostrożność.

Złodzieje z reguły wybierają mieszkania, które są słabo zabezpieczone. Dlatego często jednym ze sposobów na szybkie wzbogacenie się jest tzw. metoda „na klamkę”. Złodzieje okradają mieszkania, nie włamując się do nich. Jak to robią? Przestępcy dostają się do bloku mieszkalnego czy w pobliże domu, nasłuchują, dyskretnie sprawdzają czy drzwi są zamknięte na klucz. Jeśli trafi się okazja, wchodzą najczęściej do przedpokoju i zabierają rzeczy znajdujące się w zasięgu ręki, np. torebki, portfele, telefony, kurtki, odzież. Niestety w takich sytuacjach właściciele często zajęci są codziennymi obowiązkami i nie są w stanie zauważyć, że ktoś wszedł do środka.

PAMIĘTAJMY !!!


1. Wychodząc z mieszkania zawsze zamykajmy drzwi i okna, nie wpuszczajmy do mieszkania nieznajomych (rozmawiajmy z nimi na korytarzu), nie trzymajmy wartościowych rzeczy na wierzchu.

 

2. Informujmy sąsiadów o pojawieniu się w pobliżu naszych domów obcych osób zachowujących się podejrzanie. Starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu, ubioru, marki, koloru i numeru rejestracyjnego pojazdu jakim się poruszają, kierunku odjazdu itp.

 
3. Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: mł. asp. Tomasz Bartecki