PIJANY OJCIEC PRZEWOZIŁ 4 – LATKA AUTEM - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PIJANY OJCIEC PRZEWOZIŁ 4 – LATKA AUTEM

Data publikacji 04.09.2017

Policjanci z Mogilna zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę. Pijany 47-latek mając w organizmie 1,2 promila alkoholu przewoził samochodem swojego 4-letniego syna. Na szczęście tą niebezpieczną podróż udało się w porę zakończyć.

W minioną środą (30.09.2017) dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał telefonicznie anonimową informację o mężczyźnie, który mimo tego, że jest prawdopodobnie nietrzeźwy, wsiadł do samochodu z kilkuletnim dzieckiem i odjechał. Dyżurny niezwłocznie skierował patrol ruchu drogowego w rejon ulic, którymi kierowca mógł jechać.

Policjanci wskazany pojazd zatrzymali do kontroli na ulicy Padniewskiej. W samochodzie poza 47 – letnim kierowcą znajdował się jego 4 – letni syn. Podejrzenie co do stanu nietrzeźwości kierowcy potwierdziło się. Mężczyzna miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Dla pijanego kierowcy i dziecka ta podróż mogła skończyć się tragicznie. Na szczęście w porę zakończyli ją policjanci.

Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Oprócz tego policjanci skierowali wystąpienie do sądu rodzinnego o wgląd w sytuację tej rodziny.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki