POLICJANCI URATOWALI NIEDOSZŁEGO SAMOBÓJCĘ - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

POLICJANCI URATOWALI NIEDOSZŁEGO SAMOBÓJCĘ

Data publikacji 07.09.2017

Policjanci z Mogilna w ostatniej chwili dotarli do 34 - latka, który próbował popełnić samobójstwo. Nieprzytomny mężczyzna wisiał już w łazience, z zaciśniętym wokół szyi kablem. Dzięki opanowaniu funkcjonariuszy i skutecznie przeprowadzonej reanimacji udało zapobiec się tragedii. Desperat został przewieziony do szpitala.

Wczoraj (06.09.2017) o godzinie 22:00 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w swoim mieszkaniu na terenie pobliskiej miejscowości chciał popełnić samobójstwo. Po tej informacji natychmiast na miejsce pojechali policjanci prewencji.

Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania, zobaczyli wiszącego na klamce od drzwi łazienki 34 – latka. Sytuacja okazała się bardzo dramatyczna, bowiem mężczyzna był nieprzytomny. Stróże prawa odcięli desperata oraz przystąpili do reanimacji. Dzięki temu udało się po chwili przywrócić funkcje życiowe. Sierż. szt. Grzegorz Batkowski i sierż. Dariusz Banaszak kontynuowali udzielanie pomocy, aż do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Następnie 34 – latka przetransportowano do szpitala.

Szybkie i skuteczne działania policjantów z Mogilna pozwoliły na uratowanie  niedoszłemu samobójcy życia.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki