BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Data publikacji 13.09.2017

Z początkiem września ruszyła ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, a z nią spotkania z uczniami, podczas których policjanci uczą podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.

Rozpoczęcie roku szkolnego to dla policjantów doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego i porozmawiać o bezpieczeństwie. Jedno z takich spotkań odbyło się dzisiaj (13.09.2017) przed południem w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wylatowie. Celem przeprowadzonej pogadanki było zwrócenie uwagi na czyhające w drodze do szkoły niebezpieczeństwa. Policjantka prewencji przypomniała dzieciom zasady podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczyła dlaczego podczas jazdy samochodem trzeba korzystać z fotelików ochronnych. Mówiąc o zagrożeniach  w kontakcie z obcymi przestrzegała, aby nie ufać takim osobom i nie nawiązywać z nim kontaktu. Uczniowie usłyszeli porady na wypadek spotkania z agresywnie zachowującym się psem. Poznały także numery alarmowe i sytuacje w jakich można z nich korzystać. Na koniec każdy otrzymał odblaskowy element, by droga do szkoły była zawsze bezpieczna.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka i nawiązuje do poprzednich kampanii MSWiA, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki