ŚWIEĆ PRZYKŁADEM NA DRODZE - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM NA DRODZE

Data publikacji 28.09.2018

Policjant prewencji odwiedził dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Wizyta miała związek z rozpoczynającą się od 1 października akcją informacyjno – edukacyjną „Świeć przykładem”, skierowaną do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj (28.09.2018) przed południem policjant prewencji odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Wizyta miała związek z rozpoczynającą się od 1 października akcją informacyjno – edukacyjną „Świeć przykładem”, skierowaną do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas spotkania asp. Tomasz Bartecki przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym. Wyjaśnił jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak korzystać z sygnalizacji świetlnej, a także w jaki sposób bezpiecznie podróżować samochodem.

Jednak największą uwagę funkcjonariusz poświęcił widoczności na drodze. Wręczając najmłodszym odblaskowe zawieszki omówił dlaczego warto nosić takie elementy i jak bardzo one wpływają na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Zachęcał również do noszenia odblasków nawet tam, gdzie przepisy tego nie nakazują. Dzieci obiecały, że zawsze będą „świecić przykładem” na drodze.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki