Wiadomości

ASPIRANT KAROL GÓRNY ZDOBYŁ CZWARTE MIEJSCE W ELIMINACJACH TURNIEJU SŁUŻBY DYŻURNEJ

Data publikacji 28.09.2018

Dwa dni trwały zmagania policjantów w drugim etapie eliminacji do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Najlepszym w rywalizacji okazał się kom. Piotr Ziółkowski z KPP w Świeciu, który będzie reprezentował garnizon kujawsko - pomorski w finale konkursu w listopadzie. Czwarte miejsce przypadło dyźurnemu mogileńskiej komendy asp. Karolowi Górnemu.

W KWP w Bydgoszczy (26-27.09.18) odbył się drugi etap eliminacji do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Wcześniej na szczeblu komendy miejskich, powiatowych i komisariatów przeprowadzone zostały eliminacje pierwszego stopnia, które wyłoniły najlepszego policjanta z każdego powiatu.

W eliminacjach wojewódzkich udział wzięło 19 dyżurnym z komend miejskich i powiatowych. Oprócz testu wiedzy zawodowej, przeprowadzona zastała również symulacja pełnienia służby na stanowisku kierowania.

Zadaniem uczestników było wykonanie wszelkich czynności zapewniających poprawne przyjęcie zgłoszenia, właściwą obsługę, skierowanie odpowiednich sił i środków, jak również powiadomienie podmiotów współpracujących.

Uczestnicy eliminacji wykazali się dużą znajomością procedur postępowania związanego z wystąpieniem różnych sytuacji kryzysowych oraz trafnością podejmowanych decyzji, co miało zasadniczy wpływ na ocenę końcową.

Eliminacje prowadzone były przez doświadczonych funkcjonariuszy ze stanowiska kierowania oraz Sekcji Psychologów KWP w Bydgoszczy.

Turniej wyłonił trzech najlepszych finalistów, którymi okazali się:

1. kom. Piotr Ziółkowski z KPP w Świeciu
2. nadkom. Robert Sobczak z KMP w Bydgoszczy
3. asp. Adrian Skowroński z KMP w Grudziądzu.

Niewiele do podium zabrakło dyżurnemu mogileńskiej komendy asp. Karolowi Górnemu, który ostatecznie zdobył  czwarte miejsce.

 

 

 

                                                                                                                                              

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki