DWIE KOLIZJE Z PROMILAMI W TLE - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

DWIE KOLIZJE Z PROMILAMI W TLE

Data publikacji 02.10.2018

Mogileńscy policjanci zatrzymali wczoraj (01.10.18) dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy byli sprawcami kolizji. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 36 - letni kierowca jeepa miał promil alkoholu, natomiast kierujący hyundaiem 63 - latek 2,2 promila.

Wczoraj (01.10.18) na terenie gminy Mogilno doszło do dwóch kolizji drogowych, których sprawcami byli nietrzeźwi kierowcy. Pierwsza miała miejsce o godzinie 13:40 na przejeździe kolejowym w miejscowości Wiecanowo. Kierujący pojazdem marki Jeep Grand Cherokee w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości najechał na tył pojazdu volvo. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 36 – letniego kierowcy promil alkoholu.

Do kolejnego zdarzenia doszło o godzinie 15:20 na ulicy Ogrodowej w Mogilnie, gdzie 63 – letni kierujący hyundaiem uderzył w stojący na skrzyżowaniu pojazd bmw. Policjanci ruchu drogowego w trakcie wykonywanych czynności ujawnili, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości – 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.  

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki