DZIAŁANIA „ROWERZYSTA” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

DZIAŁANIA „ROWERZYSTA”

Data publikacji 04.10.2018

Mogileńscy policjanci przeprowadzili działania profilaktyczno - kontrolne pn. „Rowerzysta”. Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów czyli tej grupy użytkowników dróg, która podczas wypadku jest szczególnie narażona na niebezpieczne dla zdrowia i życia konsekwencje.

Wczoraj (03.10.18) policjanci ruchu drogowego z mogileńskiej komendy przeprowadzili działania profilaktyczno - kontrolne skierowane do rowerzystów, a więc tej grupy użytkowników dróg, która podczas wypadku jest szczególnie narażona na niebezpieczne dla zdrowia i życia konsekwencje.

Policjanci na drogach powiatu skontrolowali w sumie 34 rowerzystów, z czego wykroczenia popełniło 25 z nich. Do najczęstszych wykroczeń popełnianych przez kierujących jednośladem należy jazda po chodniku lub przejściu dla pieszych, jazda bez wymaganego oświetlenia w porze wieczorowo – nocnej oraz brak obowiązkowego wyposażenia roweru.

Przypominamy!

Rower musi być wyposażony w:

●  Przednią lampę ze światłem białym lub żółtym selektywnym.

●  Sygnał dźwiękowy (np. dzwonek) o nieprzeraźliwym tonie.

●  Tylną lampę ze światłem czerwonym (może być światło migające).

●  Czerwone światło odblaskowe umieszczone z tyłu, w kształcie innym niż trójkąt.

●  Przynajmniej jeden skutecznie działający hamulec – ręczny lub nożny.

Kask ochronny nie jest obowiązkowy ale dla własnego bezpieczeństwa warto go zakładać. Należy także pamiętać o elementach odblaskowych co wpłynie na zwiększenie widoczności rowerzystów na drogach, a tym samym ich bezpieczeństwo.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki