POLICJANT UCZYŁ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

POLICJANT UCZYŁ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 04.10.2018

Jak unikać niebezpiecznych sytuacji ? Czym może skutkować lekkomyślność na drodze? Co robić kiedy zaczepi nas obca osoba? To tylko część z pytań, na które odpowiedział dzieciom policjant z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie przez cały rok aktywnie współpracują z miejscowymi placówkami szkolnymi, gdzie podczas prelekcji przekazują wiedzę m.in. z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzisiaj (04.10.18) policjant mogileńskiej komendy odwiedził przedszkolaków z Niestronna. Aspirant Tomasz Bartecki przypomniał najmłodszym użytkownikom dróg zasady podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczył dlaczego podczas jazdy samochodem powinni korzystać z fotelików ochronnych. Mówiąc o zagrożeniach w kontakcie z obcymi przestrzegał, aby nie ufać takim osobom i nie nawiązywać z nim kontaktu.

Na zakończenie policjant wręczył elementy odblaskowe. Spotkanie wywołało  wiele pozytywnych emocji, a przekazane informacje na pewno zostaną wykorzystane w codziennym życiu.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki