AKCJA PIESZY - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

AKCJA PIESZY

Data publikacji 05.10.2018

Wczoraj (04.10.18) na drogach powiatu mogileńskiego prowadzone były działania „PIESZY”. Na celowniku policjantów ruchu drogowego znaleźli się piesi, którzy nieostrożnie wchodzili na jezdnię przed jadący pojazd, przechodzili w miejscach niedozwolonych lub nieostrożnie wchodzili na jezdnię zza przeszkody czy pojazdu.

Wczoraj (04.10.18) policjanci mogileńskiej drogówki przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety, po raz kolejny piesi udowodnili, że to oni sami nie dbają o swoje bezpieczeństwo. W trakcie kilkunastogodzinnej akcji policjanci ujawnili 13 wykroczeń popełnionych przez tą grupę uczestników ruchu. Najczęstszym przewinieniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki