POLICJANCI NA GMINNYM DNIU SENIORA - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

POLICJANCI NA GMINNYM DNIU SENIORA

Data publikacji 08.10.2018

W miniony piątek (05.10.18) członkowie Stowarzyszenia „Kuźnia” z Sucharzewa zorganizowali Gminny Dzień Seniora dla osób powyżej 70 roku życia. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosili także policjantów z mogileńskiej komendy, którzy z tej okazji omówili kwestie bezpieczeństwa osób starszych.

W miniony piątek (05.10.18) policjanci prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie spotkali się w Dąbrowie z liczną grupą seniorów, którzy tego dnia mieli swoje święto. Zorganizowany przez członków stowarzyszenia „Kuźnia” Gminny Dzień Seniora był doskonałą okazją, by podzielić się wiedzą na temat metod i sposobów działania sprawców przestępstw najczęściej popełnianych na szkodę tej właśnie grupy.

Aspirant Tomasz Bartecki i starszy aspirant Emilian Banaszak wyjaśnili dlaczego to właśnie do drzwi osób starszych najczęściej pukają oszuści i złodzieje. Następnie omówili na czym polega metoda m.in. „na wnuczka”, „na policjanta”, „na gazownika”, „na koc” i którymi z tych metod oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od starszych ludzi mieszkających w naszym powiecie. Ważną częścią spotkania były wskazówki jak chronić siebie i swoje mienie.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zebrani zadawali pytania dotyczące nie tylko zakresu omawianych zagadnień, ale także problemów, które spotykają ich w codziennym życiu. Nie omieszkali również podzielić się swoimi cennymi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki