OBYWATEL UJĄŁ PIJANEGO KIEROWCĘ - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

OBYWATEL UJĄŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

Data publikacji 08.10.2018

Obywatelskim ujęciem zakończyła się niebezpiecznie „szeroka” jazda kierowcy volkswagena transportera. Pijany kierowca przekazany został policjantom i nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (05.10.18) w miejscowości Busewo, w powiecie mogileńskim. Około godziny 10.45 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał informację o ujęciu pijanego kierowcy volkswagena transportera. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości 30-letniego mieszkańca powiatu aleksandrowskiego wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Zgłaszający wyjaśnił policjantom, że jechał swoim samochodem drogą krajowa nr 15 w kierunku Strzelna. Przed nim poruszał się dostawczy bus, którego kierujący co rusz zjeżdżał na przeciwległy pas drogi. Jadąc tzw. „wężykiem”, stwarzał bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna jechał ostrożnie za najwyraźniej pijanym kierowcą. W Busewie wykorzystał moment, gdy volkswagen zjechał na przydrożny parking. Wtedy podbiegł do pojazdu, wyciągnął kluczyk ze stacyjki i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Chwilę później powiadomił o wszystkim Policję, pozostając na miejscu do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.

Niewykluczone, że dzięki prawdziwie obywatelskiej postawie 39-letniego mieszkańca Strzelna nie doszło do kolejnej drogowej tragedii. Sprawcy za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z art. 243 § 1 kpk każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu, przy czym osobę ujętą należy niezwłocznie przekazać w ręce Policji. Pamiętajmy, aby w takich sytuacjach oszacować czy ujęcie takiej osoby nie będzie dla nas zbyt niebezpieczne.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki