AKCJA „PRĘDKOŚĆ” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

AKCJA „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 10.10.2018

W miniony piątek (05.10.2018) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie powiatu mogileńskiego akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Głównym celem działań było zminimalizowanie liczby wypadków drogowych powstałych w wyniku jazdy z nadmierną prędkością.

W miniony piątek (05.10.2018) od godziny 6:00 do godziny 22:00 policjanci z mogileńskiej drogówki prowadzili na drogach powiatu działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. 

Podczas akcji pod kryptonimem „Prędkość” mundurowi byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Funkcjonariusze zwracali więc uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także na trzeźwość kierowców.

W tym dniu mundurowi skontrolowali 39 kierujących pojazdami, z czego 13 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość.

Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, w ostatnich latach, jest przyczyną ok. 25% wypadków drogowych. Liczba osób, które giną w tych zdarzeniach stanowi 40% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki