PIJANY KIEROWCA WPADŁ, BO POPEŁNIŁ WYKROCZENIE - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PIJANY KIEROWCA WPADŁ, BO POPEŁNIŁ WYKROCZENIE

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci prewencji z Komisariatu Policji w Strzelnie zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, którym kierował 70 – letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Mężczyzna popełnił wykroczenie nie stosując się do znaku nakaz jazdy w prawo. W trakcie kontroli okazało się, że ma 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo i wykroczenie.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (08.10.18) w Strzelnie. Około godziny 23:00 policjanci prewencji z miejscowego komisariatu zwrócili uwagę na osobowego volkswagena polo, którego kierujący wyjeżdżając ze stacji benzynowej nie zastosował się do znaku pionowego C-2 nakaz jazdy w prawo. Mężczyzna myśląc, że nikt nie zauważy jego nieprzepisowej jazdy, skręcił w lewo i zjechał na drogę krajową nr 62 w kierunku miejscowości Kruszwica. Zdziwił się, kiedy został zatrzymany.

Gdy policjanci zaczęli sprawdzać dokumenty wyczuli od mężczyzny alkohol. Okazało się, że 70 – letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,6 promila alkoholu. Mundurowi w związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości zatrzymali 70 – latkowi prawo jazdy, a jego pojazd odholowali na parking strzeżony.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za przestępstwo i wykroczenie. Grozi mu kara 2 lat więzienia.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki