AKCJA „ROWERZYSTA” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

AKCJA „ROWERZYSTA”

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci z mogileńskiej drogówki kolejny raz przeprowadzili działania profilaktyczno - kontrolne polegające na egzekwowaniu przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez osoby kierujące jednośladami.

Wczoraj (10.10.18) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na drogach powiatu mogileńskiego kolejne już w ostatnim czasie działania profilaktyczno – kontrolne, polegające na egzekwowaniu przestrzegania przepisów przez osoby kierujące jednośladami.

Rowerzyści to szczególna grupa uczestników ruchu drogowego, która w przeciwieństwie do kierowcy samochodu jest wielokrotnie bardziej narażona na obrażenia, gdyż osób tych nie chronią pasy bezpieczeństwa, zderzak, pokrywa silnika pojazdu ani poduszki powietrzne.

W trakcie akcji funkcjonariusze skontrolowali 22 rowerzystów, ujawnili 12 wykroczeń, które dotyczyły jazdy rowerem po przejściu dla pieszych lub chodniku oraz jazdy bez wymaganego oświetlenia.

Zanim wsiądziemy na rower, sprawdźmy jego stan techniczny. Pamiętajmy, by rower posiadał choć jeden sprawnie działający hamulec, dzwonek, który pozwoli ostrzec innych użytkowników drogi, gdy znajdą się na drodze dla rowerów. Nie zapominajmy także o prawidłowym oświetleniu, które jest niezbędne, jeśli podróż zakończymy po zmierzchu.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki