BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Data publikacji 11.10.2018

Mogileńscy policjanci regularnie spotykają się z przedszkolakami. Dzisiaj (11.10.18) pogadanki wysłuchały dzieci z Przedszkola Bajka w Gębicach. Podczas takich wizyt mundurowi ostrzegają o zagrożeniach komunikacyjnych i kontaktach z obcymi. Dzieci uczą się między innymi jak bezpiecznie przechodzić „po pasach” oraz jak korzystać z numeru alarmowego.

Podczas spotkań z policjantami dzieci uczą się i utrwalają jak należy poruszać się po drodze publicznej, jak powinno się przechodzić przez jezdnię i w jaki sposób właściwie używać elementów odblaskowych. Mundurowi przypominają również najmłodszym, gdzie można urządzać bezpieczne zabawy.

Ważnym punktem każdego spotkania jest poznanie i utrwalenie numeru alarmowego 112. Przedszkolaki uczą się w jaki sposób i w jakich okolicznościach powiadamiać służby ratunkowe.

Spotkanie z przedszkolakami wiąże się również z przekazaniem im wiedzy o niebezpieczeństwach, jakie mogą wystąpić w kontaktach z osobami nieznajomymi. Policjanci zawsze przypominają, o tym, że nie wolno rozmawiać z ludźmi, których się nie zna. Nawet jeśli osoba obca proponuje różne atrakcje: pokazanie małych zwierząt, pokazanie ulubionych bajek czy obdarowanie słodyczami.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki