Wiadomości

SIERŻANT SZTABOWY MARCIN ŹRAŁKA ZDOBYŁ WYSOKIE PIĄTE MIEJSCE W ELIMINACJACH WOJEWÓDZKICH DO 1 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA POLICJANTÓW – OSKARŻYCIELI PUBLICZNYCH

Data publikacji 11.10.2018

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się eliminacje wojewódzkie do I Ogólnopolskiego konkursu dla policjantów - oskarżycieli publicznych. To pierwsze tego typu zawody w historii polskiej policji. Nasz kolega sierż. szt. Marcin Źrałka z Komisariatu Policji w Strzelnie zdobył wysokie 5 miejsce.

Wczoraj (10.10.18) policjanci - oskarżyciele publiczni z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali w eliminacjach I stopnia, na szczeblu wojewódzkim do I Ogólnopolskiego konkursu dla policjantów - oskarżycieli. Tego typu rywalizacja odbyła się po raz pierwszy.

W salach wykładowych znajdujących się w budynku OPP w Bydgoszczy przy ul. Poniatowskiego uczestnicy zostali poddani ocenie w dwóch konkurencjach:

- test wiedzy,  
- test dotyczący umiejętności rozwiązywania 10 kazusów z materialnego prawa wykroczeń.  

Celem zawodów było przede wszystkim:

- poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych,
- aktywizowanie inicjatywy własnej,
- wyłonienie najlepszego oskarżyciela publicznego woj. kujawsko–pomorskiego.

W zawodach uczestniczyło 19 policjantów - oskarżycieli z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko–pomorskiego.

Turniej wyłonił trzech najlepszych finalistów, którymi okazali się:

1.  sierż. szt. Mateusz Smaga z KPP w Żninie.

2.  st. asp. Agnieszka Żokowska – KPP w Świeciu.

3.  asp. szt. Piotr Żywiczka – KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

Blisko podium był sierż. szt. Marcin Źrałka z Komisariatu Policji w Strzelnie, który ostatecznie zajął wysokie 5 miejsce.

 

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki