„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI”

Data publikacji 11.10.2018

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony będzie w dniu 18 października 2018 r. Przykładem lat ubiegłych od 15 do 19 października 2018 r. obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji.

W związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji przypadającym w tym roku na 18 października  i Tygodniem Mediacji  odbywającym się w dniach 15 - 19 października, Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie wzorem lat poprzednich włącza się do działań zmierzających do propagowania idei pozasądowego, pokojowego rozwiązywania sporów.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu karnego na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga - nie narzucając jednak żadnego rozwiązania - w wypracowaniu porozumienia.

W związku z obchodami „Międzynarodowego Tygodnia Mediacji" w okresie od poniedziałku 15 października do piątku 19 października dyżury będą pełnić także mogileńscy policjanci.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w godzinach 9:00-15:00 do siedziby komendy przy ulicy Rynek 6 .

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki