WPADŁ PODCZAS AKCJI „TRZEŹWY KIERUJĄCY” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

WPADŁ PODCZAS AKCJI „TRZEŹWY KIERUJĄCY”

Data publikacji 16.10.2018

Policjanci ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili na drogach powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Funkcjonariusze skontrolowano stan trzeźwości 478 kierowców. Wśród nich jeden był nietrzeźwy.

W miniony czwartek (11.10.2018) od wczesnych godzinach porannych policjanci ruchu drogowego i prewencji prowadzili na drogach powiatu mogileńskiego działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Miały one na celu wyeliminowanie z dróg osób prowadzących pod wpływem alkoholu.

Efektem akcji było sprawdzenie stanu trzeźwości 478 kierujących. Niestety nie wszyscy pamiętali, aby wsiąść za kierownicę zupełnie trzeźwym.

Zatrzymany do kontroli na ulicy Kościuszki w Mogilnie 35 - latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

Pamiętajmy, że każdy kierowca będący pod wpływem alkoholu, nawet rowerzysta, to potencjalny sprawca wypadku drogowego i w konsekwencji ludzkiego nieszczęścia. Natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu pijanego kierowcy niejednokrotnie chroni życie jego i życie innych uczestników ruchu.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki