DZIELNICOWY EDUKOWAŁ SENIORÓW - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

DZIELNICOWY EDUKOWAŁ SENIORÓW

Data publikacji 23.10.2018

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Jeziorach Wielkich spotkał się z seniorami. Policjant podczas pogadanki w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji przybliżył metody działania oszustów i omówił sposoby obrony przed nimi.

Dzielnicowy młodszy aspirant Adrian Skonieczny aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności. Oprócz spotkań z dziećmi i młodzieżą w szkołach i placówkach oświatowych, organizuje również wiele spotkań z dorosłymi. Wczoraj (22.10.18) podczas pogadanki w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jeziorach Wielkich przybliżył metody oszustw na szkodę osób starszych i omówił sposoby obrony przed nimi.

Młodszy aspirant Adrian Skonieczny wyjaśnił dlaczego to właśnie do drzwi seniorów najczęściej pukają oszuści i złodzieje. Następnie omówił na czym polega metoda m.in. „na wnuczka”, „na gazownika”, „na doręczyciela”, „na koc” i którymi z tych metod oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od starszych ludzi mieszkających w powiecie mogileńskim. Zwrócił także uwagę, że przestępcy dzwoniąc mogą podawać się za policjantów lub innych przedstawicieli służb. Dzielnicowy podczas prelekcji wykorzystał materiały multimedialne ukazujące dany rodzaj oszustw.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zebrani zadawali pytania dotyczące nie tylko zakresu omawianych zagadnień, ale także problemów, które spotykają ich w codziennym życiu. Nie omieszkali również podzielić się swoimi cennymi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki