KIEROWAŁ POJAZDEM, CHOĆ MIAŁ COFNIĘTE UPRAWNIENIA - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

KIEROWAŁ POJAZDEM, CHOĆ MIAŁ COFNIĘTE UPRAWNIENIA

Data publikacji 24.10.2018

Policjanci z mogileńskiej drogówki zatrzymali 62 - latka, który ruszył w drogę mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz o jego dalszym losie decydować będzie sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (22.10.2018) o godzinie 20:05 w miejscowości Wronowy zatrzymany został do kontroli drogowej osobowy renault megane. Siedzący za kierownicą 62 – latek wyjaśnił policjantom, że nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu cofnięte w drodze decyzji administracyjnej. Sprawdzenie w systemie informatycznym faktycznie potwierdziło słowa mężczyzny. Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego utracił swoje prawo jazdy w maju 2016 roku za przekroczenie limitu punktów karnych.

O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Najsurowsza kara, jaka może spotkać kierowcę za zlekceważenie decyzji wydanej przez Starostę wynosi dwa lata więzienia.

Przypomnijmy:

Art. 180a k.k. stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki