OSZUSTWO PRZY ZAKUPIE ROWERU - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

OSZUSTWO PRZY ZAKUPIE ROWERU

Data publikacji 29.10.2018

800 złotych stracił na internetowej aukcji 42 – letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, który chciał kupić rower. Mężczyzna wpłacił całą kwotę na konto sprzedającego, jednak wybranych dwóch kółek do tej pory nie otrzymał.

W miniony piątek (26.10.18) do mogileńskiej komendy zgłosił się 42 – letni mieszkaniec naszego powiatu i oświadczył, że został oszukany na aukcji internetowej. Mężczyzna wyjaśnił, że w 11 października tego roku za pośrednictwem jednego z popularnych portali aukcyjnych kupił rower przeznaczony do jazdy w terenie za kwotę 800 złotych. Sprzedający w rozmowie telefonicznej zapewniał, że jest w posiadaniu tego przedmiotu i wyśle go od razu po zaksięgowaniu wpłaty.   Zgodnie z ustaleniami 42 - latek przelał ustaloną kwotę pieniędzy na wskazane konto. Niestety do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego jednośladu, ani zwrotu przelanej gotówki, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

Po raz kolejny przypominamy, aby podczas internetowych zakupów nie wykazywać nadmiernego zaufania do sprzedawców. Sugerujemy, żeby wybierać formę płatności za pobraniem. Oczywiście nie możemy zapominać o czujności i zachowaniu zdrowego rozsądku – szczególnie, gdy przeglądamy tzw. „wyjątkowe okazje”.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki