PIJANY Z SĄDOWYM ZAKAZEM SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PIJANY Z SĄDOWYM ZAKAZEM SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Data publikacji 29.10.2018

1,3 promila alkoholu miał w organizmie 29 - latek, który w miejscowości Jeziora Wielkie wpadł samochodem do przydrożnego rowu. Mężczyzna nie dość, że jechał na „podwójnym gazie", to przy okazji złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.10.18) krótko po godzinie 2:00 w nocy na terenie miejscowości Jeziora Wielkie. Skierowani na miejsce policjanci prewencji z komisariatu w Strzelnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Opel Calibra nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Od samego początku zachowanie sprawcy wskazywało, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że 29 - letni mieszkaniec powiatu słupeckiego ma w organizmie 1,3 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna posiada sądowy zakazy kierowania.

Wkrótce 29 – latek stanie przed sądem, gdzie będzie tłumaczył się ze swojego zachowania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, gdyż był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki