KOLEJNE DZIAŁANIA NA RZECZ POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

KOLEJNE DZIAŁANIA NA RZECZ POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH

Data publikacji 31.10.2018

Policjanci z mogileńskiej drogówki przeprowadzili na drogach powiatu działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym Wszystko po to, aby kierowcy jeździli wolniej i nie powodowali najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

Wczoraj (30.10.2018) na drogach powiatu mogileńskiego przeprowadzono kolejne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Głównym celem akcji pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci objęli nadzorem główne trasy komunikacyjne i w wyznaczonych punktach kontrolnych legitymowali uczestników ruchu drogowego, sprawdzali ich trzeźwość, kontrolowali stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie, ale przede wszystkim kontrolowali przestrzeganie przez kierowców ograniczeń prędkości. Tego dnia skontrolowano 80 kierowców, z czego 21 jechało szybciej, niż pozwalały na to przepisy.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków jazdy.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki