PIJANY 28 – LATEK ZATRZYMANY DZIĘKI OBYWATELSKIEMU ZGŁOSZENIU - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PIJANY 28 – LATEK ZATRZYMANY DZIĘKI OBYWATELSKIEMU ZGŁOSZENIU

Data publikacji 02.11.2018

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci prewencji z mogileńskiej komendy zatrzymali pijanego motorowerzystę. Jak się okazało 28 - latek miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w środę (31.10.2018) około godziny 15:30 na ulicy Dworcowej w Mogilnie. 53 – letnia mieszkanka powiatu mogileńskiego jadąc samochodem zwróciła uwagę na motorowerzystę, który jechał tzw. „wężykiem”. Kobieta postanowiła jechać za nim. Gdy kierujący motorowerem zatrzymał swój pojazd, 53 - latka poinformowała o swoich obawach mogileńskich policjantów. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość wskazanego 28 – latka. Jak się okazało, miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy. Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia ze strony innych uczestników ruchu drogowego.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki