PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „NIECHRONIONY UCZESTNIK RUCHU DROGOWEGO” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „NIECHRONIONY UCZESTNIK RUCHU DROGOWEGO”

Data publikacji 23.11.2018

Wczoraj (23.11.2018) na terenie powiatu mogileńskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści.

Zasadniczym celem tych działań jest egzekwowanie  przez funkcjonariuszy stosowania się do przepisów ruchu drogowego przez pieszych i rowerzystów, ale także przez kierujących pojazdami.  Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji pomiędzy kierującymi a pieszymi oraz propagowali noszenie elementów odblaskowych.

W trakcie działań policjanci ujawnili 17 naruszeń przepisów ruchu drogowego m.in. przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, jazdę rowerem po chodniku i po przejściu dla pieszych, brak oświetlenia jednośladu.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o trzeźwość, rozsądek oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe zachowania pomagają w poprawie bezpieczeństwa na drodze.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki