KIEROWCO UWAŻAJ NA PIESZYCH! - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

KIEROWCO UWAŻAJ NA PIESZYCH!

Data publikacji 26.11.2018

Policja apeluje. Jesienne warunki nie sprzyjają bezpieczeństwu użytkowników dróg, szczególnie tych niechronionych. Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność i dopasujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

Kilka dni temu w Strzelnie na przejściu dla pieszych znajdującym się w rejonie skrzyżowania ulicy Kolejowej i Kościuszki zostały potrącone dwie młode osoby w wieku 13 i 14 – lat. Poszkodowani z podejrzeniem złamania żeber oraz urazu stawu skokowego zostali przewiezieni na badanie do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27 – letnia kierująca pojazdem marki Opel Vectra nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu, w wyniku czego doszło do ich potrącenia.

Policjanci apelują. Podobnych zdarzeń można uniknąć. Wystarczy zdać sobie sprawę z utrudnień, które w okresie jesienno – zimowym czyhają na uczestników ruchu drogowego. Opady deszczu, poranne przymrozki, szybciej zapadający zmierzch, oślepiające światła nadjeżdżających z przeciwka pojazdów to główne czynniki wpływające na pogorszenie widoczności na drodze, a dodatkowo mokra nawierzchnia jezdni powoduje wydłużoną drogę hamowania. W tym czasie mogą też wystąpić problemy z koncentracją i gorszym samopoczuciem. To nie jedyne zagrożenia. Kierowcy muszą mieć świadomość, że po zmroku piesi ubrani w ciemną odzież w momencie wejścia na przejście mogą nie być dostatecznie widoczni. Dlatego warto zadbać o własne bezpieczeństwo i wyposażyć się w elementy odblaskowe.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki