UWAGA! ZWIERZĘTA NA DRODZE - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

UWAGA! ZWIERZĘTA NA DRODZE

Data publikacji 27.11.2018

Pod koła kierowców często wpadają sarny i dziki. Groźny wypadek może spowodować nawet drobny ptak. Policjanci apelują o ostrożność, szczególnie na drogach przebiegających przez lasy i rozległe pola.

Obecność zwierząt w lesie nikogo nie dziwi. Na drogach stanowi jednak zagrożenie. Spotkanie samochodu z dzikiem lub sarną może skończyć się źle. Mogileńscy policjanci w ostatnim czasie notują więcej zdarzeń z udziałem zwierząt.

W sobotę (17.11.2018) o godzinie 8:45 na drodze krajowej nr 15 w Wylatowie kierujący oplem insignia uderzył przodem pojazdu w przebiegającą prze jezdnię sarnę.

Dwa dni później (19.11.2018) w miejscowości Bielice kierujący oplem astra uderzył w sarnę, która z pobocza wbiegła na jezdnię.

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę (25.11.2018) na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Goryszewo. Około godziny 12:10 pod koła toyoty avensis wtargnęła nagle sarna. W samochodzie uszkodzeniu uległa atrapa silnika i przedni zderzak.

Przejeżdżając przez tereny zalesione lub drogę biegnącą przez rozległe pola kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i wyobraźnię. Rozwaga za kierownicą przyda się także na wsi, bo nagle pod kołami samochodu mogą pojawić się zwierzęta domowe lub gospodarskie. Należy pamiętać, że zwierzęta zazwyczaj przemieszczają się w stadzie i jeśli w zasięgu wzroku pojawi się np. jedna sarna czy dzik, można się także spodziewać kilku innych. Zagrożeniem podczas jazdy leśnymi lub polnymi terenami są też ptaki. Przy otwartych szybach samochodu mogą wlecieć do środka auta i przyczynić się do utraty kontroli nad pojazdem przez zaskoczonego i niespodziewającego się takiego zdarzenia kierowcę.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki