UWAŻAJ NA ZAKUPY W INTERNECIE - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

UWAŻAJ NA ZAKUPY W INTERNECIE

Data publikacji 30.11.2018

W związku z powtarzającymi się w naszym powiecie przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby dokonujące zakupów na portalach internetowych, mogileńscy policjanci ponownie apelują do wszystkich o ostrożność i zdrowy rozsądek podczas dokonywania zakupów w sieci.

W środę (28.11.2018) do mogileńskiej komendy policji przyszła 28-latka, która zgłosiła fakt oszustwa dokonanego na jej szkodę za pośrednictwem znanego internetowego portalu aukcyjnego. Z relacji kobiety wynikało, że znalazła w Internecie atrakcyjną ofertę sprzedaży telefonu komórkowego marki iPhone X. Po nawiązaniu kontaktu ze sprzedającym uzyskała zapewnienie, że telefon jest nowy i wszystko z nim w porządku. 28 – latka zdecydowała się zakupić oferowany telefon za kwotę 3 tysięcy złotych. Kiedy odebrała przesyłkę okazało się, że telefon nie jest zgodny z opisem na portalu i pomimo kilkugodzinnego ładowania nie można go uruchomić.  

Okoliczności sprawy wyjaśniają teraz policjanci z komórki do walki z przestępczością gospodarczą. 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy dokonywaniu wszelkich transakcji za pośrednictwem Internetu.

  • Przed dokonaniem zakupu w Internecie sprawdź opinie o sklepie i sprzedającym.
  • Nie daj się skusić zbyt niską ceną w porównaniu ze sklepem stacjonarnym (towar może pochodzić z przestępstwa).
  • Bądź czujny gdy brak jest danych rejestrowych sklepu lub nie umieszczono żadnych informacji o sprzedawcy, a jedynie numer konta. 
  • Nie płać przelewem, lepiej skorzystać z opcji płatności przy odbiorze.  
  • Po otrzymaniu przesyłki sprawdź zawartość przy kurierze lub w okienku na poczcie. W przypadku niezgodności towaru z ofertą, osoby te będą naszymi świadkami. 
  • Zachowaj korespondencję elektroniczną, która jest dowodem przeprowadzonej transakcji.
Publikacja: asp. Tomasz Bartecki