MOGILEŃSCY POLICJANCI PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI CHARYTATYWNEJ - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

MOGILEŃSCY POLICJANCI PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI CHARYTATYWNEJ

Data publikacji 10.12.2018

W minioną sobotę (08.12.18) na hali sportowej w Strzelnie odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej połączony ze zbiórką środków na pompę insulinową dla 9 –letniej Zuzi. Do akcji włączyli się także mogileńscy policjanci, którzy przygotowali stoisko profilaktyczne oraz przekazali na ten cel wyjątkową maskotkę – policyjnego Polfinka.

W sobotnie popołudnie na hali sportowej w Strzelnie odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Strzelno połączony ze zbiórką środków na zakup pompy insulinowej dla chorej na cukrzycę 9 – letniej Zuzi. Organizator do wzięcia udziału w przedsięwzięciu zaprosił także policjantów prewencji, którzy przygotowali stoisko profilaktyczne oraz w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie podinsp. Przemysława Tulibackiego przekazali na ten szczytny cel wyjątkową maskotkę – policyjnego Polfinka.

Oczywiście z wizyty mundurowych najbardziej cieszyły się dzieci, które po raz pierwszy miały okazję zobaczyć elementy policyjnego umundurowania i wyposażenia. Chętni mogli przymierzyć także specjalne okulary tzw. alkogogle, imitujące obraz widziany oczami nietrzeźwego kierowcy.

Stoisko profilaktyczne odwiedzane było nie tylko przez najmłodszych, ale także przyciągało uwagę dorosłych. Policjanci przy tej okazji wręczali wszystkim odblaskowe opaski, zachęcając jednocześnie do ich noszenia. Nie zabrakło też indywidualnych rozmów o bezpieczeństwie, szczególnie tym w ruchu drogowym. Na wszystkie zadawane pytania odpowiedzi udzielali asp. Tomasz Bartecki i sierż. szt. Marcin Horożaniecki

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki