SPOTKANIE Z SENIORAMI - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

SPOTKANIE Z SENIORAMI

Data publikacji 12.12.2018

Policjanci z mogileńskiej komendy oraz przedstawiciele straży pożarnej i sanepidu spotkali się z członkami Klubu Seniora. Wszystko po to, aby seniorzy czuli się bardziej bezpieczni i wiedzieli, jak uchronić się przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Wczoraj (11.12.2018) o godzinie 15:00 w sali Mogileńskiego Domu Kultury przy ulicy Rynek 10 odbyło się spotkanie z członkami Klubu Seniora. W spotkaniu wzięli udział: Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie nadkom. Tomasz Rybczyński, dzielnicowi mł. asp. Przemysław Dominiczak i mł. asp. Hubert Pachała, asp. Tomasz Bartecki, przedstawiciele Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie st. kpt. Łukasz Rogalski i st. kpt. Łukasz Szulc, Pani Małgorzata Maciejewska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz licznie zgromadzeni członkowie mogileńskiego Klubu Seniora.

Tematem przewodnim było bezpieczeństwo osób starszych. Seniorzy mieli okazję poznać skalę zagrożenia przestępczością na terenie miasta i powiatu, dowiedzieli się także jakie metody działania stosują przestępcy w stosunku do osób starszych i co robić, by nie paść ich ofiarą. Poruszony został także ważny temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, sytuacji seniorów w kontekście praw człowieka oraz problemu uzależnienia od alkoholu.

W trakcie spotkania strażacy wyjaśnili jakie skutki może nieść ze sobą niedokonywanie okresowych przeglądów przewodów kominowych oraz wentylacyjnych, w jaki sposób ustrzec się przed czadem, a także jak zachować się na wypadek pożaru w budynku. Objaśnili również zasadę działania czujnika tlenku węgla.

Małgorzata Maciejewska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej omówiła zasady zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania.

Na koniec odbyła się dyskusja z uczestnikami na temat ich oczekiwań w rozwiązywaniu lokalnych problemów i określenia działań zapobiegawczych odpowiadających aktualnym zagrożeniom, z uwzględnieniem szczególnej roli dzielnicowego.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki