UWAGA! TRUDNE WARUNKI NA DROGACH - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

UWAGA! TRUDNE WARUNKI NA DROGACH

Data publikacji 19.12.2018

Okres zimowy to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Mżawka, temperatury - w dzień dodatnie, a w nocy ujemne - to wszystko sprawia, że na drogach i chodnikach jest ślisko. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Zmienna aura wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Jednym z nich był 37 – letni kierowca citroena C5, który w miniony poniedziałek (17.12.2018) o godzinie 19:30 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wylatowo, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu bmw 5, w wyniku czego uderzył w jego tył. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Jezdnie mogą być przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi czy błotem pośniegowym wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki