PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE”

Data publikacji 27.12.2018

Na drogach powiatu mogileńskiego podczas 6 dni policyjnych działań doszło do 2 wypadków, w których rannych zostało 5 osób. Policjanci pracowali na miejscu 13 kolizji. Tym razem wszyscy sprawdzeni kierujący byli trzeźwi.

W miniony piątek (21.12.2018) policjanci ruchu drogowego rozpoczęli działania „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Do środy (26.12.2018) funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu, monitorowali dopuszczalną prędkość pojazdów, reagowali na wykroczenia oraz zwracali uwagę na trzeźwość kierowców.

Podczas działań na drogach powiatu mogileńskiego doszło do 2 wypadków, w których rannych zostało 5 osób. Policjanci pracowali na miejscu 13 kolizji. Tym razem wszyscy sprawdzeni kierujący byli trzeźwi.

Jest wiele osób, które dopiero teraz będą wracać ze świątecznego weekendu, dlatego apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Przypominamy, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny samochodu, czy działają hamulce, czy światła są sprawne. Zapakujmy bagaże tak, by nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia naszego i pasażerów. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i dostosujmy prędkość do aktualnych warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki