ARESZT DLA SPRAWCY ROZBOJU - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

ARESZT DLA SPRAWCY ROZBOJU

Data publikacji 31.12.2018

20 – letni mieszkaniec Mogilna pobił i okradł 69 – letnią kobietę. Wszystko dlatego, że nie chciała pożyczyć mu pieniędzy. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za dokonanie rozboju grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (28.12.2018) o godzinie 15:15 dyżurny mogileńskiej komendy policji został powiadomiony o rozboju, do którego doszło na ulicy Mickiewicza w Mogilnie. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol prewencji. Mundurowi w rozmowie z pokrzywdzoną 69 – latką ustalili, że znany jej osobiście 20 – latek zażądał, aby pożyczyła mu dwa złote. Kiedy odmówiła, agresywny mężczyzna zaczął ją szarpać, kopać i uderzać pięściami. Następnie zabrał bezbronnej kobiecie torebkę, w której było 35 złotych.  

Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 20 – latka podejrzewanego o to przestępstwo. Badanie alkotestem wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekazali do prokuratury wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W sobotę (29.12.2018) Sąd Rejonowy w Mogilnie przychylił się do złożonego wniosku i aresztował rozbójnika na trzy miesiące.

Za dokonanie przestępstwa rozboju grozi mu  kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki