DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 31.12.2018

W miniony piątek (28.12.2018) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie powiatu mogileńskiego działania pod kryptonimem „Kaskadowy Pomiar Prędkości”.

W miniony piątek (28.12.2018) od godziny 6:00 do godziny 22:00 policjanci  mogileńskiej drogówki prowadzili na drogach powiatu działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. 

W trakcie akcji pod kryptonimem „Kaskadowy Pomiar Prędkości” mundurowi byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Funkcjonariusze zwracali więc uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także na trzeźwość kierowców.

Efektem działań było skontrolowanie 48 kierujących, z których 10 zostało ukaranych mandatem karnym za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Pamiętajmy! Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki