DACHOWANIE AUTA W CZERNIAKU. KIEROWCA PIJANY - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

DACHOWANIE AUTA W CZERNIAKU. KIEROWCA PIJANY

Data publikacji 02.01.2019

Dachowaniem zakończyła się jazda 25 - letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego. Jak się okazało, spowodowanie wypadku to nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Do groźnego wypadku doszło wczoraj (01.01.2019) o godzinie 7:30 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Czerniak, w powiecie mogileńskim. Policjanci będący na miejscu ustalili, że 25 – letni kierujący pojazdem marki BMW na prostym odcinku jezdni z niewyjaśnionej przyczyny zjechał na pobocze i doprowadził do dachowania. W zdarzeniu najbardziej ucierpiał 16 – letni pasażer, który doznał rozległych wielonarządowych obrażeń ciała. Młody mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy. Funkcjonariusze z uwagi na podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu sprawdzili stan trzeźwości 25 - latka. Okazało się, że ma on 1,6 promila w organizmie. Pijany kierowca po badaniu lekarskim został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Teraz za spowodowanie wypadku i jazdę w stanie nietrzeźwości 25 – letniemu mieszkańcowi powiatu inowrocławskiego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki