ZIMĄ PAMIĘTAJ O BEZDOMNYCH - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

ZIMĄ PAMIĘTAJ O BEZDOMNYCH

Data publikacji 03.01.2019

Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Niskie temperatury oraz trudne warunki atmosferyczne (opady i wiatr) mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju następuje gwałtowne ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają blisko zera lub poniżej, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze.

W przypadku osób starszych, samotnych do zamarznięć może dochodzić w sytuacjach, kiedy osoby takie nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego również możemy powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki