ARESZT DLA PIJANEGO KIEROWCY ZA SPOWODOWANIE WYPADKU - Wiadomości - KPP w Mogilnie

Wiadomości

ARESZT DLA PIJANEGO KIEROWCY ZA SPOWODOWANIE WYPADKU

Data publikacji 04.01.2019

Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie 25-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, do którego doszło kilka dni temu na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Czerniak, w powiecie mogileńskim.

Do wypadku doszło 1 stycznia br. na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Czerniak, pomiędzy Strzelnem a Mogilnem. Policjanci będący na miejscu ustalili, że będący w stanie nietrzeźwości 25 – letni kierujący pojazdem marki BMW z niewyjaśnionej przyczyny zjechał na pobocze i doprowadził do dachowania, w wyniku czego 16 – letni pasażer doznał  rozległych wielonarządowych obrażeń ciała. 25 – latek podejrzany o spowodowanie tego zdarzenia został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie wykazało u niego 1,6 promila.

Wczoraj (03.01.2019) Sąd Rejonowy w Mogilnie przychylił się do wniosku prokuratora, poprzedzonego wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie i zastosował wobec sprawcy wypadku środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. 25 – letniemu mieszkańcowi powiatu mogileńskiego grozi kara do lat 8 pozbawienia wolności.

Publikacja: asp. Tomasz Bartecki